avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 310 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... AM LUAT UN CREDIT DE LA MICROCREDIT.NU AM MAI PUTUT ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

AM LUAT UN CREDIT DE LA MICROCREDIT.NU AM MAI PUTUT PLATI CREDITUL ...

AM LUAT UN CREDIT DE LA MICROCREDIT.NU AM MAI PUTUT PLATI CREDITUL CARE A FOST CESIONAT CATRE FINOPRO IFN. NU AM SEMNAT NICI UN CONTRACT CU FINOPRO. AM FOST EXECUTAT SILIT AM PLATIT SUMA EXECUTATA IAR LA ULTIMA RATA DE PLATE AM FOST INFORMAT CA MAI AM DE PLATIT MULT MAI MULT DECAT STIAM EU CA MIAU FOST PUSE PENALITATI DE CATRE FINO PRO. INTREBAREA MEA ESTE DACA EI AU ACEST DREPT DACA NU AM SEMNAT NICI O HARTIE CU EI.MULTUMESC
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 10:59, 10 Mai 2024
Puteti contesta actele de executare in 15 zile de la cunoasterea lor.
Pe timpul executarii nu trebuie calculate penalitati, nu stiu cum au fost stabilite si pentru ce perioada.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare creditexpres Claudiu dimbu Claudiu dimbu Buna ziua, am in credit pe care datorita faptului ca sotul a Rama\'s fara munca nu am reusit sa plates ratele. Iar cu situatia de acum nici nu gaseste loc de ... (vezi toată discuția)
Am dreptul de a solicita un exemplar dintr-un contract de vanzare creante? melkoci melkoci La data de 2009.06.03.am contractat un credit la de un IFN.pe un termen de 1 an.(52 saptamani).Ultima plata efectuata de catre mine a fost in luna februarie ... (vezi toată discuția)
Blocarea contului fara atentionare este legala? marianapruteanu marianapruteanu Am avut un credit la un IFN intocmit in august 2009, pe care l-am platit corect pana in 2010.Ca urmare a taierii salariilor din 2010 si a faptului ca eram unic ... (vezi toată discuția)