Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... La intoarcerea din ccc, angajatorul are obligaţia să ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

La intoarcerea din ccc, angajatorul are obligaţia să comunice ...

La intoarcerea din ccc, angajatorul are obligaţia să comunice agenţiei teritoriale de plăţi şi inspecţie socială, în termen de cinci zile de la reluarea efectivă, faptul ca salariata a revenit la munca? Avand in vedere ca deja salariata a anuntat agentia de plati, mai trebuie si angajatorul sa anunte? Multumesc
Nu exista o astfel de obligatie in sarcina angajatorului.