Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara, Va rog sa-mi raspundeti la urmatoarea ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara, Va rog sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare: ...

Buna seara,
Va rog sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare: dupa data depunerii dosarului de pensionare la limita de varsta, am mai muncit inca 3luni si 20 zile, perioada de stagiu de cotizare pentru care am solicitat recalcularea pensiei. Cererea de recalculare a fost depusa la 7 luni dupa ultima zi a stagiului de cotizare suplimentar, iar suplimentul de pensie mi-a fost platit din luna urmatoare depunerii cererii de recalculare la casa de pensii. Intrebarea este: Cand apare dreptul pentru acest supliment de pensie? La data depunerii cererii de recalculare sau dupa ultima zi a stagiului de cotizare suplimentar?
Va multumesc.
La data depunerii cererii.
Da. Multumesc pentru raspuns.