Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Poate o mama divortata sa beneficieze de indemnizatia ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Poate o mama divortata sa beneficieze de indemnizatia de crestere ...

Poate o mama divortata sa beneficieze de indemnizatia de crestere copil pe toata perioada celor 2 ani? Exista mentionat in lege daca are ea acest drept, fiind considerata familie monoparentala?
Nu poate beneficia de toata perioada decat in situatia in care tatal copilului nu indeplineste conditiile mentionate in lege pentru a beneficia de indemnizatia CCC.