avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 206 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Motiv amanare proces contestatie Bună seara!Mi-a fost ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Motiv amanare proces contestatie Bună seara!Mi-a fost luat permisul pentru 60 de zile pentru ...

Bună seara!Mi-a fost luat permisul pentru 60 de zile pentru neacordare de prioritate într-un sens giratoriu. Am făcut contestatie pentru ca domnul polițist nu are dreptate și am mai adăugat și motivul ca procesul verbal nu este lizibil,nu se înțelege nimic din ce a scris în el,nimeni nu înțelege. Vreau sa mai amân procesul, nu am avut bani sa îmi iau un avocat și as vrea sa-mi spuneți ce motiv as putea invoca sa-l mai amân puțin pana îmi iau un avocat, sa fiu sigur ca sunt bine reprezentat în instanță, sa nu pierd procesul. Mulțumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: Madalina Pascu , Avocat 12:28, 9 Mai 2024
Buna ziua, daca nu ati mai cerut amanare pentru angajare avocat, puteti solicita acum. Alte motive pot fi deduse numai dupa cunosterea detaliata a stadiului procesului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare permis ContSters494527 ContSters494527 Buna ziua. Ieri 16. August .2018 mi.a fost suspendat permisul 60 de zile. Problema este următoarea: Eu am intrat în sensul giratoriu de pe banda 2 (cea de ... (vezi toată discuția)
Constestatie retinere permin auto CristianMoroianu CristianMoroianu Buna seara, Astazi 6.12.2015, in jurul orei 16:00, mi s-a retinut permisul auto pe motiv ca nu am acordat prioritate in sensul giratoriu. Cand m-a oprit ... (vezi toată discuția)
Sanse de reusita contestatie proces-verbal de contraventie fdsfg fdsfg Buna ziua! O cunostinta a primit astazi amenda cu suspendarea permisului o luna pentru neacordare de prioritate. Politistul i-a luat actele la sectie si tot ... (vezi toată discuția)