Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Motiv amanare proces contestatie Bună seara!Mi-a fost ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Motiv amanare proces contestatie Bună seara!Mi-a fost luat permisul pentru 60 de zile pentru ...

Bună seara!Mi-a fost luat permisul pentru 60 de zile pentru neacordare de prioritate într-un sens giratoriu. Am făcut contestatie pentru ca domnul polițist nu are dreptate și am mai adăugat și motivul ca procesul verbal nu este lizibil,nu se înțelege nimic din ce a scris în el,nimeni nu înțelege. Vreau sa mai amân procesul, nu am avut bani sa îmi iau un avocat și as vrea sa-mi spuneți ce motiv as putea invoca sa-l mai amân puțin pana îmi iau un avocat, sa fiu sigur ca sunt bine reprezentat în instanță, sa nu pierd procesul. Mulțumesc frumos!
Buna ziua, daca nu ati mai cerut amanare pentru angajare avocat, puteti solicita acum. Alte motive pot fi deduse numai dupa cunosterea detaliata a stadiului procesului.