avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Greșeală în declaratia de avere
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Greșeală în declaratia de avere

Buna ziua, anul trecut fratele meu a facut declaratia de avere anuala,anul asta cand a facut din nou a sesizat o greseala pe care a facut o neintentionat la un credit ipotecar si care a rectificat o la declaratia de anul acesta si anume la un credit ipotecar a scris o suma de 5 cifre in loc de 6 cifre.Nu stiu exact suma dar ca un exemplu 10 000 lei in loc de 100 000 lei.Poate avea probleme? Declaratia gresita a fost trimisa catre Ani anul trecut dar nu l a anuntat nimeni nimic. Va multumesc
Ultima modificare: Joi, 9 Mai 2024
Utilizator196, utilizator
Cel mai recent răspuns: Lăzăruţiu Lucian , Avocat 17:10, 9 Mai 2024
Buna ziua

Pai, cam ce probleme ar putea avea, cat timp ordinarii-nesimtitii-nulitatile din fruntea tarii noastre,
nu au probleme la sume cu multi de zero, dar in euro.
Sa fim seriosi...

Despre ANI, ce sa mai vorbim? O institutie plina de sinecuri, angajati plimbatori de dosare, platiti cu mii de euro/ luna.
Nu l-a anuntat si nu-l va anunta nici anul acesta.
Pentru ei, e un nimeni.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Avocati de milioane de euro... bagobond bagobond Nu imi vine sa cred cand aud de onorarii de 1 milion euro , pe langa spaga de 1.5 milioane de euro ... (vezi toată discuția)
Probleme....... alinaion82 alinaion82 Buna ziua! Am si eu o mare, mare problema.. Va rog frumos, ajutati-ma cu niste sfaturi,,,pt ca sunt lucruri care ma depasesc.. In anul 2000, matusa X a ... (vezi toată discuția)
Polita asigurare imobil in favoarea bancii lungan_ro_1961 lungan_ro_1961 am credit ipotecar in valoare de 48000 ron ,l-am asigurat la o firma de asigurari pentru suma de 50 000 euro conform evaluarii evaloatorului.Contractul de la ... (vezi toată discuția)