Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Greșeală în declaratia de avere
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Greșeală în declaratia de avere

Buna ziua, anul trecut fratele meu a facut declaratia de avere anuala,anul asta cand a facut din nou a sesizat o greseala pe care a facut o neintentionat la un credit ipotecar si care a rectificat o la declaratia de anul acesta si anume la un credit ipotecar a scris o suma de 5 cifre in loc de 6 cifre.Nu stiu exact suma dar ca un exemplu 10 000 lei in loc de 100 000 lei.Poate avea probleme? Declaratia gresita a fost trimisa catre Ani anul trecut dar nu l a anuntat nimeni nimic. Va multumesc
Utilizator196, utilizator
Buna ziua

Pai, cam ce probleme ar putea avea, cat timp ordinarii-nesimtitii-nulitatile din fruntea tarii noastre,
nu au probleme la sume cu multi de zero, dar in euro.
Sa fim seriosi...

Despre ANI, ce sa mai vorbim? O institutie plina de sinecuri, angajati plimbatori de dosare, platiti cu mii de euro/ luna.
Nu l-a anuntat si nu-l va anunta nici anul acesta.
Pentru ei, e un nimeni.