Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Cine trebuie sa solicite expertiza grafologica in ...
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Cine trebuie sa solicite expertiza grafologica in cazul unui ...

Cine trebuie sa solicite expertiza grafologica in cazul unui contract pe care una din parti sustine ca nu l-a semnat?
Partea care face susținerile respective ,doar nu o sa administrați dvs probe în susținerea apararilor părții adverse.
La cererea partii in proces care sustine ca nu a semnat, instanta este cea care dispune efectuarea expertizei grafologice, in baza unui document olograf pus la dispozitia expertului de respectiva parte in proces.