Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Probleme cu rezilierea contractului
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Probleme cu rezilierea contractului

Buna ziua! Vreau sa inchid un contract cu o firma, eu de asemenea fiind persoana juridica. Firma respectiva ma amana de aproape o luna cu semnarea rezilierii invocand tot felul de motive. Ce as putea sa fac?
Sa mergeți cu contractul la un avocat.pt a studia clauzele acestuia.In funcție de clsuze,obiectul contractului avocatul poate sa va găsească soluții legale prin notificarea celeilalte societăți etc..
Ce ati putea face depșinde de contract, de ce scrie in el, nu avem de unde sti si nu putem da raspunsuri ghicind clauzele...