avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 310 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Probleme cu rezilierea contractului
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Probleme cu rezilierea contractului

Buna ziua! Vreau sa inchid un contract cu o firma, eu de asemenea fiind persoana juridica. Firma respectiva ma amana de aproape o luna cu semnarea rezilierii invocand tot felul de motive. Ce as putea sa fac?
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 11:24, 10 Mai 2024
Sa mergeți cu contractul la un avocat.pt a studia clauzele acestuia.In funcție de clsuze,obiectul contractului avocatul poate sa va găsească soluții legale prin notificarea celeilalte societăți etc..
Ce ati putea face depșinde de contract, de ce scrie in el, nu avem de unde sti si nu putem da raspunsuri ghicind clauzele...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salutare. djdromania djdromania Am si eu o intrebare si o rugaminte in acelasi timp...Cum pot proceda pt a inchide un contract muzical....?Multumesc Anticipat (vezi toată discuția)
Daca inchid firma Vicentiu99 Vicentiu99 Am S.R.L. in domeniul foto si am semnat un contract de colaborare prin care ofer exclusivitate si fidelitate doar colaboratorului, contractul neavand optiunea ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract prestari servicii ionelion ionelion Buna ziua, Am urmatoarea problema: Am facut contract cu un restaurant pentru un eveniment. Deoarece ii consider neseriosi as dori sa renunt la acest ... (vezi toată discuția)